היועץ המשפטי כמערכת רדאר של הנהלת החברה

תפקידו של היועץ המשפטי בחברה הוא לנהל ולהוביל את התחום המשפטי שלה.

 

עולה השאלה, האם בכך מסתכם תפקידו של היועץ המשפטי של החברה?

 

בין אם אלה חוזים והתקשרויות עם לקוחות, ספקים ושותפים, בין אם מדובר בייעוץ שוטף בנושאי דיני עבודה, ובין אם ליווי והטמעת הרגולציה השונה שהחברה כפופה אליה, בישראל ובעולם - היועץ המשפטי עובד מול בעלי תפקידים רבים.

 

מטבע תפקידו הוא עובד כמעט מול כל הגורמים בחברה: הנהלת החברה, מחלקת הכספים, המכירות, הפיתוח העסקי, השיווק, משאבי אנוש, פיתוח ועוד.

 

עקב תפקידו הייחודי של היועץ המשפטי, ועקב הנגישות שיש לו לתחומים רבים כל כך, נחשב היועץ המשפטי של החברה לבעל תפקיד קריטי ומרכזי.

 

הוא גם נחשב לא אחת כמקור ידע חשוב ביותר בארגון אותו הוא מלווה.

 

לאור דברים אלו, איזה ערך מוסף יכול להביא יועץ משפטי להנהלת החברה?

 

אין ספק, שניתן לראות את היועץ המשפטי של החברה כרדאר של הנהלת החברה- גורם שיכול לקלוט ולהעביר להנהלה מידע חיוני שלא תמיד היא מודעת לו.

 

כמה דוגמאות:

 

במסגרת משאים ומתנים מול לקוחות, היועץ המשפטי נחשף לדרישות וסטנדרטים שהנהלת החברה אינה בהכרח מודעת אליהם, כמו דרישה לתכנית היערכות לזמן חירום, דרישה לעמידה בזמני תגובה נוקשים, ודרישה לנציגות מקומית בטריטוריה מסוימת.
מידע זה יכול לסייע לחברה לעשות מראש התאמות במוצר ובשירות שלה, ולהגביר את היתרון התחרותי שלה על פני המתחרים.

 

במסגרת התקשרויות מול ספקים, נחשף היועץ המשפטי למודלים עסקיים שונים כמו מודל רישוי

.חדשני ומתקדם של ספק שירותי תוכנה

מידע זה יכול לסייע לחברה להתייעל מבחינה תפעולית, ואף לשקול להציע מודלים דומים ללקוחות, מה שיכול לסייע לה בבידול שלה מול המתחרים.

 

בעבודה מול שותפים עסקיים, יכול היועץ המשפטי לאתר נקודות חיכוך שהנהלת החברה לא תמיד שמה לב אליהן. למשל, קשר ישיר של שותף אל לקוח של החברה, אשר פותח אפשרות לעקיפת האינטרסים של החברה בדרכים מתוחכמות .

מידע זה יכול לשפוך אור נוסף על אופי ודרך ההתנהלות של השותפים של החברה, ולסייע לה בהחלטה האם לחזק את הקשר עם אותו שותף או שמא למצוא לו מחליף.
 

במסגרת טיפול בתלונות של לקוחות החברה, יכול היועץ המשפטי להתנהל כמו QA של החברה, ולהציף דברים להנהלה. למשל, תלונות של לקוחות על רמת שירות נמוכה של קבלנים שמתקינים את מוצרי החברה בבתים של הצרכנים.

מידע זה יכול לסייע לחברה לשפר את תודעת ורמת השירות שלה ושל השותפים שלה, מה שיכול להגביר את שביעות הרצון וחווית המשתמש של הלקוחות שלה.
 

במסגרת עבודתו מול העובדים, יכול היועץ המשפטי לזהות מי מחובר לחזון של החברה, מי מדבר את השפה הארגונית של החברה ומי מנסה לקדם את יעדי החברה.
מידע זה יכול לסייע להנהלת החברה בהחלטותיה, לגבי קידום של כוכבים בארגון וחידוד המסרים שהיא רוצה להעביר לעובדים.

 

במסגרת עבודתו על הסכמי העסקה של החברה, יכול לאתר היועץ המשפטי מוקשים אשר יקשו על החברה לגייס עובדים שהיא רוצה.

מידע זה יכול לסייע לחברה לנטרל את אותם מוקשים, לעשות התאמות בתנאי העסקה ולהגביר את סיכוייה לגיוס הטלאנטים שהיא רוצה.

קיימות כמובן, דוגמאות רבות נוספות. כדי לאפשר את הערך המוסף הזה על היועץ המשפטי, בין אם חיצוני או פנימי, לפעול כחלק אינטגרלי של החברה, ו"לחיות" את ההתנהלות העסקית מעבר לעיסוק היומיומי ברגולציה או בחוזים עצמם.

רוצים לדעת כיצד אנחנו ב-Mor Legal פועלים כרדאר של הנהלות החברות עימן אנחנו עובדים?

מוזמנים ליצור איתנו קשר

radar.jpeg