ייעוץ משפטי לחברות היי טק ביום שאחרי משבר הקורונה: האמנם ללא שינוי?

 

הקורונה יצרה וממשיכה לייצר מציאות חדשה, וברור לכולם כי החיים שלאחר הקורונה לא יחזרו להיות כפי שהם היו לפני כן.

מרביתם המכריע של העובדים ברחבי העולם עברו לעבוד מהבית, ועולות תהיות ומחשבות רבות לגבי היום שאחרי. בקרב הנהלות חברות היי טק אשר נמנות על לקוחות משרדי, מתחילות לעלות המסקנות שבתפקידים מסוימים לא יהיה הכרח להמשיך ולהגיע באופן יום יומי למשרד, וכי יהיה אפשר להמשיך ולעשות את העבודה מהבית באותה יעילות, ובעלות נמוכה יותר.

למסקנה זו יש כמובן השלכות רבות על נושאים וצרכים שונים של הארגון.

כך למשל, עולה השאלה האם יש צורך אמיתי בהמשך של שכירות שטחי משרדים כל כך גדולים באופן קבוע, או שמא אפשר לעבור למשרדים קטנים יותר אשר ישמשו רק חלק מעובדי החברה? האם יש צורך בכמות גדולה של מקומת חניה? ומה יעלה בגורל רכבי הליסינג והתחבורה הציבורית אם עובדים רבים ימשיכו לעבוד מהבית?

בנוסף, ייתכן מאוד שלמעבר של המשך עבודה באופן קבוע מהבית תהיה גם השפעה על הסביבה התומכת של החברה, כגון הקטנת הביקוש למסעדות הנמצאות בסמוך למשרד, הקטנת הביקוש לשירותי מכבסה, הקטנת הביקוש למכוני הכושר הנמצאים בסמיכות למשרד, והקטנת הצורך בשירותי הסעה.

לאחרונה מתחילים להישמע קולות באקו סיסטם של הסטארט אפים, לגבי קיצוצים צפויים בשכר בשיעור של 20-40%, קיצוץ בעובדים וקיפאון בהשקעות פרטיות, מה שעשוי להוביל למיזוגים בין חברות סטארט אפ שונות.

כל אלו מרמזים על שינויים צפויים בשוק העבודה בתעשיית היי טק, אשר מסתגל וימשיך להתסגל למציאות החדשה למשך תקופה ארוכה מאוד.

שוק היי טק נתפס כקטר המוביל את המשק הישראלי, וכזה המוביל ומיישם חדשנות אותה ניתן לראות לאחר מכן ביתר התעשיות במשק.

שינוי אפשרי נוסף, הוא מעבר מעובדים קבועים לנותני שירות במיקור חוץ, במיוחד בתפקידים התומכים בפעילות הארגון ואשר אינם נמנים בהכרח עם פעילות הליבה שלו, כמו עובדי בפיתוח. כך, בקרב תפקידים אלו אשר ייתכן ויעברו למתכונת של מיקור חוץ ניתן למצוא הנהלת חשבונות וחשבות שכר, שירותי מזכירות ואדמיניסטרציה, שירותי גיוס כוח אדם ושירותי Help Desk.

היתרונות של מודל מיקור החוץ מובהקים וברורים, ומתאימים במיוחד לתקופות של חוסר וודאות והסתגלות למציאות חדשה כפי שמתוארת כאן. הגמישות הרבה שתפקידים במיקור חוץ מאפשרים לארגון והחיסכון הניכר בעלויות עבור הארגון, מעניקים לארגון יתרון אדיר מבלי לפגוע  באותה איכות ויעילות העבודה, ומבלי לפגוע במאותם תוצרים ותפוקות שהוא קיבל או רגיל לקבל מעובד קבוע.

תפקיד נוסף אשר ייתכן ונראה מעבר שלו מתפקיד של עובד קבוע לנותן שירות במיקור חוץ, הוא היועץ המשפטי הפנימי של החברה.

היועץ המשפטי הפנימי של החברה אמון על ליווי וניהול העבודה המשפטית השוטפת של החברה, כמו למשל ההתקשרויות השונות של החברה עם לקוחותיה, שותפיה וספקיה.

ייעוץ משפטי פנימי במיקור חוץ הנו למעשה  פתרון חדשני וייחודי, המאפשר קבלת ייעוץ משפטי שוטף הדומה לשירותי ייעוץ משפטי פנימי, במודל גמיש של מיקור חוץ. במסגרת השירות יכולה החברה להמשיך וליהנות מהיתרונות של יועץ משפטי פנימי, כזה המכיר את החברה לעומק, מלווה אות ה בצורה אינטימית, ומספק את הייעוץ המשפטי באופן התואם את ה-DNA של החברה.

ובעוד החברה נהנית מהיתרונות האלו, היא תוכל להינות מחיסכון ניכר בעלויות בתחום שאינו נמנה עם ליבת העסקים של הארגון, ומבלי שהיא תצטרך להתעסק עם גיוס עובדים לתפקיד זה. 

האם מודל זה של ייעוץ משפטי פנימי במיקור חוץ יכול באמת לעבוד?

אם לשפוט על סמך השנים האחרונות בהן אני וצוות משרדי מלווים בהצלחה רבה חברות היי טק בדיוק בצורה הזו, אין ספק כי מדובר בפיתרון המשפטי המתאים ביותר לחברות היי טק, ליום שאחרי משבר הקורונה.

פיתרון המאפשר מצד אחד להמשיך ולקבל את אותם תוצרים ותפוקות, ואשר חוסך לארגון הוצאות יקרות.

corona-4912807_1280.webp