מפתחים תוכנה?

אתם יכולים להגדיל הכנסות בעוד 20% אם תכניסו מראש כמה דברים לרישיון התוכנה

 

מסתבר שאפשר להגדיל הכנסות מהרישיון גם בלי להעלות את המחיר שלו, ובלי לזעזע את הקשר מול הלקוחות. איך? פשוט להכניס מראש מגבלות משפטיות מתאימות לחוזה הרישיון, שייתנו לכם פתח להרחבת גבולות הרישיון בעתיד. והכל כאמור בהסכמה מראש של הלקוח.

לקוח אחד איתו עבדתי, שהיה חברת היי טק גלובלית. ללקוח היה הסכם ענק מול חברה בינלאומית מובילה. החברה דרשה רישיון שיכסה את כל הדרישות הטכניות והעסקיות שלה.

זיהיתי שלחברה יש פעילות גדולה במדינה נוספת, ושהיא מתכוונת להרחיב את הפעילות שלה לתחום נוסף בעתיד. הצעתי למנכ''ל להכניס לחוזה הרישיון כמה סייגים מראש, מתוך ידיעה ברורה שתהיה התפתחות בעתיד. התוצאה הייתה הזמנת רישיון נוסף על ידי אותה חברה בהמשך, מה שהניב הכנסות נוספות של מיליוני דולר.

 

יועץ משפטי טוב, הוא הרבה יותר מעורך דין. להגן על האינטרסים של הלקוח זה חשוב, אבל בייעוץ נכון אפשר גם לקדם את הביזנס. תפקידו של היועץ המשפטי בעידן של היום הוא לתמוך בצמיחה של החברה, ואף להוביל אותה קדימה, מבלי להתפשר על האינטרסים המשפטיים. היועץ המשפטי חייב להיות מחובר לביזנס, להתחבר לסביבה העסקית בה החברה פועלל, ללקוחות, לטכנולוגיה, למודל העסקי וליעדים של החברה, להבין אותם לעומק.

artificial-intelligence-2167835_1280.jpg