מנכ''ל - מה אתה מפספס עם ייעוץ משפטי שאינו היברידי?


מאת עו"ד עומר מור, מייסד משרד Mor Legal, המציע שירותים משפטיים בגישה חדשנית

untitled session257484.jpg

הייעוץ המשפטי נרתם לצמיחה מחודשת

דו''ח של גרטנר מ-20.4.2020 בקרב 635 בכירים (C level), מציין כי 25% מהם צופים שתהיה ירידה בהכנסות במהלך החודש הבא, וכי תהיה ירידה של 10% בתפוקות העובדים.

עוד מצוין בדו''ח, כי היועצים המשפטיים הראשיים של החברות, משנים את התיעדוף במחלקות שלהם.

 

היועצים שבשגרה התפקיד שלהם לתמוך בפעילות השוטפת של החברות, מתמקדים בעיקר בפעולות שיסייעו לחברות לחזור לפעילות שלפני המשבר, כמו למשל תמיכה מוגברת במכירות.

פעולות אלו נובעות, בין היתר, מהצורך לפעול ולעמוד ביעדים אגרסיביים חדשים, ועדיין לצמצם עלויות.

 

הדו''ח גם מציין כי 71% מהחברות סגרו את כל או רוב משרדיהן, וכי 74% מהחברות צופות להשאיר כ-5% מהעובדים במתכונת של עבודה מרחוק.

אסטרטגיית היציאה דורשת פתרונות חכמים – שינוי האיזון בין כלים משפטיים חיצוניים לפנימיים

אין ספק, כי בתקופה מאתגרת זו של מחשבות והכנות ליציאה מהמשבר למציאות חדשה, על המנהלים הבכירים להפעיל גמישות מחשבתית ויצירתיות כדי לחזור במהירות האפשרית לרמת הפעילות טרום המשבר – ואף לאפשר צמיחה נוספת בטווח הארוך.

אם נבחן את הכלים המשפטיים התומכים בפעילות החברה ושעומדים לרשות המנהלים, נראה כי בטווח הקרוב יהיה כנראה שימוש מוגבר במשאבים המשפטיים הפנימיים של החברה, ושימוש מופחת עד כמה שניתן במשאבים המשפטיים החיצוניים.

שינוי האיזון בין המשאבים נשמע הגיוני ונכון לתקופה זו, אך יישום לא מדויק עשוי לגרום לנזקים לחברה כגון יצירת עומס בלתי סביר על המחלקה המשפטית הפנימית, וירידה באיכות העבודה.

בכך עשויה המחלקה המשפטית להפוך להיות צוואר הבקבוק של הארגון, שמעכב ודוחה משימות בהן המחלקה פשוט לא מסוגלת לתמוך במסגרת המשאבים המצומצמים העומדים לרשותה, ובלוחות הזמנים המאתגרים בהם היא נדרשת לעמוד בתקופה זו.

ייעוץ משפטי היברידי – גמישות במשאבים ללא פשרות

כאן בדיוק נכנס היועץ המשפטי ההיברידי

היועץ המשפטי ההיברידי הינו עורך דין חיצוני של החברה, שמספק לה ייעוץ משפטי פנימי במודל גמיש של מיקור חוץ.

עקב אופיו הייחודי, היועץ המשפטי ההיברידי יודע לתמוך בפעילות החברה בדיוק כמו היועצים המשפטיים הפנימיים שלה- עם גישה, שפה וראייה עסקית ופרקטית מאוד, תוך חיבור ליעדי ופעולות החברה.

עבודתו תהיה יעילה, מדויקת וכזו המוכוונת לתמוך בפעילות העסקית, בדיוק כמו היועצים המשפטיים הפנימיים של החברה.

 

אם צריך, הוא גם יעבוד עם מייל של החברה, עם Look and Feel של עובד חברה לכל דבר.

אך לא פחות חשוב, עקב הגמישות של מודל העבודה במיקור חוץ, תוכל החברה להסתייע ביועץ המשפטי ההיברידי בדיוק באותם מקומות אליהם המחלקה המשפטית לא מגיעה ובהם נדרש סיוע שוטף, תוך שמירה על מבנה עלויות מאוד מצומצם ומדויק.

דוגמא להמחשה: החברה מתמודדת על עסקה גדולה וחשובה מאוד, שמצריכה את כל התשומות של המחלקה המשפטית. מיקוד של המחלקה רק בעסקה הזו, תפגע במשימות אחרות של המחלקה שאינן פחות חשובות, כמו למשל חידוש הסכם תחזוקה עם לקוח אסטרטגי.

חברות שישכילו לעשות שימוש ביועץ המשפטי ההיברידי יזכו לייעוץ משפטי מאוד יעיל, מדויק, פרקטי ועסקי, שמתמקד בקידום את העסקים של החברה, שאינו מתפשר על האינטרסים המשפטיים שלה, וששומר על מסגרת תקציבית יעילה שקל לנהל.

בכל שאלה בנושא ייעוץ משפטי היברידי לארגונים, מוזמנים ליצור קשר מכאן

car-superhero-symbol-batman.jpg